2018. 07. 17. kedd - Endre, Elek 18°C | 28°C Még több cikk.

Búcsú győzelemmel

Kézilabda

Két vereség után utolsó csoportmérkőzésén 35–31-re győzött a magyar férfiválogatott az eddig veretlen izlandi csapat ellen, és bár már ezt megelőzően eldőlt, hogy csoportjában az utolsó, negyedik helyen végez, de legalább emelt fővel búcsúzott a svájci Európa-bajnokságtól.

A találkozón a bokasérüléssel kezelt Fazekas nem vállalta a játékot, helyette két, felnőtt világversenyen újonc kapus, Szente, valamint Mikler várta az ütközetet.
Az elején az izlandi válogatott vezetett, de a 14. percben 6–5-re fordítottak a mieink, s a folytatásban szinte végig a magyaroknál volt az előny – volt, hogy öt góllal (20–15, 23–18). A magyarok közül Buday volt a legeredményesebb, aki tíz lövésből kilenc gólt lőtt. Gál nyolc, Iváncsik Gergő hét találatig jutott.
A Skaliczki-csapat a mérkőzésen megmutatta, képes jó játékra, ám kevés, ha csak a búcsúfellépésén teszi mindezt.