2017. 12. 12. kedd - Gabriella 6°C | 14°C Még több cikk.

Biztató helytállás

Kosárlabda Rába Quelle Veritas Foton Diósgyőri KSK 62 75 (14–25, 21–17, 16–16, 11–17)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 1000 néző. V.: Cziffra, Kis B.

Edző: Tapodi Péter
Nem a legjobb előjelekkel készült a győri Rába Quelle Veritas Foton a tegnap esti, Diósgyőri KSK elleni mérkőzésre. A hazaiaknál ugyanis sérülés miatt Antolovics Adél és Takács Diána sem léphetett pályára a komoly játékerőt képviselő, bajnoki címre törő borsodi alakulat ellen, amelynek keretében egyébként rengeteg válogatott kosaras található.
A találkozó első kosarát két perc elteltével Horváth Adrienn szerezte. A hazaiak egyáltalán nem játszottak megilletődötten, igaz, az első negyedet a vendégek nyerték. A második játékrész negyedik percében a Koncz Judit mellett végig remekül játszó Pénzes Kinga egyenlített, amelytől még hangosabb lett az addig sem csendes publikum. Ezt a játékrészt a hazaiak megérdemelten nyerték.
A harmadik negyed kiegyenlített játékot és döntetlent hozott, míg az utolsó játékrészben ismét a miskolciak bizonyultak jobbnak. Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy a játékvezetők a hazaiak kárára több alkalommal is erősen vitatható ítéleteket hoztak. Mindkét csapatban a centerek remekeltek. Az egyik oldalon Rima Margevi-

ciute, míg a másikon Daliborka Vilipic termelte a kosarakat.
Összességében egy, a vártnál sokkal szorosabb mérkőzésen a győriek kiválóan helytálltak a jóval esélyesebb ellenfelükkel szemben.
Magyar András: – Úgy gondolom, hogy egy ilyen erős ellenféllel szemben is meg tudtuk valósítani az elképzeléseinket. Ez biztató a következő meccsek előtt.
Tapodi Péter: – A közönséget elnézve nagy öröm számomra, hogy talán egy újabb kosárlabda-fellegvár van kialakulóban.