2017. 06. 24. szombat - Iván 18°C | 33°C Még több cikk.

Bene lett a legjobb

Atlétika

Bene Barnabás az ötödik helyen végzett 1500 méteren a birminghami fedett pályás Európa-bajnokságon, ezzel a magyar csapat legjobb eredményét érte el. A kétszeres junior és egyszeres utánpótlás mezei futó EB-aranyérmes magyar versenyzQ keményen küzdött, egy körrel a vége elQtt indította meg a hajrát. A célegyenesben azonban nem bírt a három spanyol futóval, majd egyik francia riválisa is megelQzte, de teljesítménye dicséretet érdemel. A 20 éves Bene 3.45,58 perc alatt ért célba. A dobogón három spanyol végzett, sorrendben Juan Carlos Higuero (3.44,41 p), Sergio Gallardo (3.44,51 p) és Arturo Casado (3.44,73).

Takács Dávid a hatodik helyen végzett 800 méteren. A 20 éves magyar futó, akitQl bravúrnak számított a döntQbe jutás, egészen a hajráig jól tartotta magát a mezQnyben, az utolsó méterekre azonban elfogyott az ereje, így a papírformának megfelelQen hatodikként ért célba, 1.49,28 perces idQvel.
A gyQzelmet a holland Arnaud Okker szerezte meg (ideje: 1.47,92 p), a spanyol Miguel Quesada (1.47,96 p) és az olasz Maurizio Bobbato (1.48,71 p) elQtt.
A hétvégén szerepelt többi magyar közül a rúdugró Molnár Krisztina 4,25 méterig jutott, ezzel összesítésben a 16. lett. A fináléba a legjobb nyolc került. Férfi 60 méteren Németh Gergely 6,78 másodperccel az ötödik, Szebeny Miklós 6,79-cel pedig a hatodik volt csoportjában. ElQbbi összesítésben a 18., utóbbi a 20. lett. Az elQdöntQbe tizenhatan léphettek.