2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 8°C Még több cikk.

Befejeződtek az őszi versenyek

sulisport

A közelmúltban rendezték meg az őszi atlétikai versenyeket általános iskolás tanulók részére Győrött.

Győztesek, I. korcsoport, 40 m-es síkfutás: Karika Dóra (Petőfi, 7,3 mp) és Lendvai András (Bartók, 7,1 mp). Kislabdahajítás: Fehér Bíborka (Petőfi, 22,5 m) és Dubraviczky Balázs (Bartók, 24 m). II. korcsoport, 60 m-es síkfutás: Reizinger Fanni (gyakorló, 9,2 mp) és Hornisch Mátyás (Bartók, 9,3 mp). Távolugrás: Reizinger Fanni (gyakorló, 355 cm) és Beke Tamás (gyakorló, 394 cm). Kislabdahajítás: Janicsek Zsanett (Petőfi, 29 m) és Pintér Marcell (Petőfi, 47 m). III. korcsoport, 60 m-es síkfutás: Markó Alexandra (Kodály, 8,8 mp) és Győrffy Soma (gyakorló, 8 mp). Távolugrás: Markó Alexandra (Kodály, 440 cm) és Győrffy Soma (gyakorló, 498 cm). Kislabdahajítás: Szabó Krisztina (Kazinczy, 35,5 m) és Győrffy Soma (gyakorló, 50 m). 600 m-es síkfutás: Markó Alexandra (Kodály, 1 perc 58 mp) és Winkler Péter (Fekete, 1:49). IV. korcsoport, 100 m-es síkfutás: Kóti Dorottya (Petőfi, 13,4 mp) és Orsós Zalán (gyakorló, 12,3 mp). Távolugrás: Kóti Dorotty a (Petőfi, 445 cm) és Erdélyi Roland (Kölcsey, 542 cm). Kislabdahajítás: Ferrstl Andrea (tulipános, 43 m) és Kóka Csaba (Petőfi, 58 m). 800 m-es síkfutás: Böröcz Dorina (nádorvárosi, 2:47) és Vida Roland (Kodály, 2:21). Súlylökés: Nagy Vivien (Kodály, 7,76 m) és Scheily Gábor (Petőfi, 9,29 m).
Első évfolyamos középiskolás tanulók, 60 m-es síkfutás: Balikó Elvira (Bercsényi, 8,4 mp) és Palenik Mihály (Jedlik, 7,7 mp). 400 m-es síkfutás: Károlyi Angelika (Bercsényi, 1:06) és Meszlényi Norbert (Krúdy, 59,3). 800 m-es síkfutás: Csillag Vivien (Baross, 3:01) és Holczer Márk (Bercsényi 2:20). Távolugrás: Károlyi Angelika (Bercsényi, 470 cm) és Meszlényi Norbert (Krúdy, 550 cm).
Az V. korcsoportos nagypályás labdarúgó-diákolimpián a Szabadhegyi Közoktatási Központ és a Lukács Sándor Szakközép- és Szakiskola végzett az első és a második helyen. A IV. korcsoportban a Jókai- és a Fekete-iskola lett az első, illetve a második.
A kispályás labdarúgó-diákolimpián az I. korcsoportban a Petőfi- és a Kölcsey-iskola, a II. korcsoportban a Kölcsey- és a Radnóti-iskola, míg a harmadik korcsoportban a szabadhegyi és a Fekete-iskola szerezte meg az első két helyezést. Az első két helyen végzett együttesek bejutottak a megyei döntőbe.