2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

az fc fehérvár is finalista

Az FC Fehérvár lesz a Vasas ellenfele a labdarúgó Magyar Kupa május 17-i fináléjában, miután az elődöntőben – idegenbeli 1–0-ás sikerét követően – hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Debrecennel.

labdarúgás

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó. FC Fehérvár–DVSC- AVE Ásványvíz 2–2 (1–1).
Székesfehérvár, 3191 néző, v.: Bede, gólszerzők: Sitku (40.), Csizmadia (78., 11-esből), illetve Bogdanovic (24., 11-esből), Dzsudzsák (82.). Piros lap: Tudor (87.), Györök (89.), sárga lap: Dvéri (93.), illetve Halmosi (27.), Virág (60.), Sidibe (77.), Vukmir (85.).
Nagy lendülettel kezdett a vendégegyüttes és számos helyzetet dolgozott ki, a vezetést pedig egy büntetővel szerezte meg. A fehérváriak a félidő végén egyenlítettek, ez kicsit meg is fogta a hajdúságiakat. A szünet után még nagyobb iramra kapcsoltak a csapatok, így remek hangulatú, izgalmas találkozót láthatott a közönség. A hajrá óriási izgalmakat hozott, de a Debrecen kettős emberelőnyben nem tudott gólt szerezni, így a Fehérvár jobb helyzetkihasználásának köszönhetően jutott a fináléba.
Kedden játszották: Vasas–Bp. Honvéd 0–1 (0–0). Tj.: a Vasas 3–2-es összesítéssel.