2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

Argentína kiesett a világbajnokságról!

A címvédő után a világbajnokság legnagyobb esélyesének kikiáltott Argentína kiesett az első kör után. Argentína a 88. percben egyenlített a rendkívül fegyelmezetten jáétszó svédek ellen, de újabb gólt már nem tudtak szerezni.
Svédország - Argentína 1-1 (0-0)
Mijagi, 46 ezer néző, v: Bujszaim (egyesült arab emírségekbeli)

Svédország
: Hedman - Mellberg, Mjallby, Jakobsson, Lucic - Alexandersson, Linderoth, Anders Svensson, Magnus Svensson - Allback, Larsson
Cserék: Allback --> Andersson (46.), Anders Svensson --> Jonson (68.), Larsson --> Ibrahimovic (89.)

Argentína: Cavallero - Chamot, Samuel, Pochettino - Sorin, Almeyda, Aimar, Zanetti - Lopez C., Batistuta, Ortega
Cserék: Batistuta --> Crespo (58.), Sorin --> Veron (62.), Almeyda --> Gonzalez (63.)

Gólszerzők: Anders Svensson (59.) ill. Crespo (88.)
Sárga lapok: Larsson (78.) ill. Chamot (54.), Almeyda (58.), Gonzalez (77.)
Piros lap: Caniggia (a kispadról - 45+2.)

A gólok:

59. perc: 25 méterre a kaputól A. Svensson egy szabadrúgás nyomán a jobb felső sarokba lőtt. 1-0
88. perc: Ortegát buktatták a svédek a 16-oson belül, a 11-est a sértett végezte el, de Hedman kiütötte a labdát. Az érkező Crespo közelről a hálóba lőtt.

A dél-amerikaiaknak csak a győzelem jelentett volna továbbjutást, így ennek megfelelően kezdték a mérkőzést. Sokkal több gólhelyzetet dolgozott ki a kétszeres világbajnok, mint ellenfele, de a svéd kapus, Hedman, vagy a védők rendre hárítottak.

A második félidőben bátrabban játszottak a svédek és megérdemelten szerezték meg a vezetést, majd a kihagyott 11-es követő egyenlítés után a nyolcaddöntőbe kerüléshez szükséges egy pontot.

Svédország így csoportelsőként jutott tovább és vasárnap Szenegállal játszik.

Svéd nyilatkozatok:

Lars Lagerback, a svéd válogatott szövetségi edzője:
- Fantasztikus, hogy első helyen jutottunk tovább a "halálcsoportból". Különleges játékosokkal rendelkezünk, olyanokkal, akik egymásért küzdenek. Tudtuk, hogy masszívan kell védekeznünk és úgy is tettünk. Tény, hogy egy kis szerencse is kellett a sikerhez, de megérdemeltük a továbbjutást.

Anders Svensson, a továbbjutást érő svéd gól szerzője:
- Pályafutásom legcsodálatosabb pillanata volt az, amikor a labda a hálóba került. Szinte eszemet vesztettem az örömtől.