2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

A 94. percben berúgott büntetővel jutott tovább Olaszország

Olaszország Francesco Totti 94. percben szerzett tizenegyes-góljával legyőzte az emberelőnyben játszó Ausztráliát, így bejutott a legjobb nyolc közé. Olaszország ellenfele a négy közé jutásért a Svájc-Ukrajna találkozó győztese lesz.
Totti az utolsó pillanatban értékesítette a büntetőt. Fotó: AFP
Meglepetésekkel szolgált mindkét szövetségi kapitány. Guus Hidding kihagyta a kezdőből Harry Kewellt, a horvátok ellen betliző Kalac helyett pedig Schwarzert jelölte a kapuba. Emerton piros lap miatt nem léphetett pályára Kaiserslauternben.

Marcello Lippi Francesco Tottit a kispadra ültette, Del Piero kezdett, míg Nesta sérülés, de Rossi pedig négymeccses eltiltása miatt maradt távol a meccstől. Visszatért a talján tréner a kétcsatáros játékhoz, azaz Gilardino mellett Tonit is a kezdőben találtuk.

Rögtön a meccs elején Toni veszélyeztetett, alig fejelt mellé. Harcosan kezdtek az auszik, a félelem bármiféle jele nélkül, a taljánok közben veszélyes kontrákat vezettek. A 20. percben Toni tett vissza egy lasztit, Gilardino lőtt, Schwarzer hárított.

Két percre rá ismét Toni került főszerepbe, lefordult a védőről, lövését a Socceroos kapusa lábbal mentette bravúrral. Viduka fejes a másik oldalon, majd a 30. percben Chipperfield bombázott, most Buffon bravúrozott.

Toni lehetőségei a félidő végén: Chipperfield lépett bele egy lövésébe, majd alig fejelt fölé. Félidőben nem született gól, az auszik jól tartják magukat a hatalmas taktikai csatát hozó meccsen.

Dráma

A csereként beálló Iaquinta húzta meg a bal szélen, Perrotta lövését blokkolták a védők, a lepattanót Toni vágta az egekbe. Az 51. perc hozta a meccs fordulópontját: Bresciano lépett volna ki, Materazzi buktatta, a spanyol játékvezető talán túl szigorúan azonnal kiállította az olasz védőt.

Chipperfiel próbálkozását védte Buffon, majd a másik oldalon Pirlo szabadrúgását tolta fölé Schwarzer. Az ausztrálok nem tudtak mit kezdeni emberelőnyükkel, bár mezőnyben fölényben voltak, igazán komoly helyzetük nem alakult ki.

Tottit is behozta Lippi, az utolsó tíz perc pedig ausztrál nyomást hozott. Előbb Cahill fejelte alig fölé a játékszert egy szöglet után. Nem sokkal később Bresciano lőtt fölé, majd Buffon szedte fel a lasztit Viduka elöl.

Olasz ziccer a végére, az auszi hátvédek ügyetlenkedetek, az olasz támadók nemkülönben... A 94. perc meghozta a meccs drámáját: Lucas Neill nagyon bután szabálytalankodott Grossoval szemben, tizenegyes. Totti pedig bevágta, 1-0, és itt a vége!

Olaszország tíz emberrel is továbbjutott, míg a rutintalan ausztrálok elszúrták életük nagy lehetőségét.

Nyolcaddöntő:

Olaszország-Ausztrália 1-0 (0-0)
Kaiserslautern, 46 ezer néző, v: Luis Medina Cantalejo (spanyol)
Olaszország: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Marco Materazzi, Fabio Cannavaro, Fabio Grosso - Simone Perrotta, Andrea Pirlo, Gennaro Gattuso - Alessandro Del Piero (Francesco Totti, 75.), Luca Toni (Andrea Barzagli, 56.), Alberto Gilardino (Vicenzo Iaquinta, a szünetben)
Ausztrália: Mark Schwarzer - Marco Bresciano, Lucas Neill, Craig Moore, Scott Chipperfield - Vince Grella, Jason Culina, Tim Cahill, Mile Sterjovski (John Aloisi, 81.), Luke Wilkshire - Mark Viduka
gól: Totti (94., 11-esből)
sárga lap: Grosso (29.), Gattuso (89.), Zambrotta (91.), illetve Grella (22.), Cahill (50.), Wilkshire (62.)
piros lap: Materazzi (51.)

20. perc: Luca Toni visszafejelt labdáját Gilardino mellel maga elé tette, majd 13 méterről félfordulattal lőtt, Schwarzer szögletre mentett.
22. perc: Luca Toni 12 méterről Grella mellett fordulásból lőtt, Scwharzer lábbal védett.
30. perc: jobboldali ausztrál szabadrúgás után a védőkről Chipperfield elé pattant a labda, akinek 9 méterről leadott kapáslövését Buffon bravúrral hárította.
51. perc: Bresciano próbált meg kilépni két olasz védő között, a becsúszó Materazzi a labda helyett az ausztrál futballista lábát találta el, amiért a játékvezető kiállította.
80. perc: Bresciano jobboldali szöglete után Cahill tiszta helyzetből, 6 méterről a kapu fölé fejelte a labdát.
84. perc: Aloisi laposan kapu elé lőtt labdáját Buffon önfeláldozóan kivetődve szerezte meg Viduka elől.
94. perc: Grosso tört be a tizenhatoson belülre, egy visszahúzós csellel "leültette" Neillt, majd átesett a védőn, 11-es! A büntetőt Totti a jobb felső sarokba lőtte (1-0).