Cs.: Kocsis
Horváth Zsuzsa 10/3
N'diaye 8
Edző: Natalia Hejková
Bár Gorbunova révén a Sopron szerzett vezetést, a zalaiak állva hagyták Hejková álmosan kezdő csapatát. A vendégek 8–2 után aztán rendezték soraikat.
A Heller–Németh duót a második tíz percben sem tudták megállítani a soproniak. A hazai-

ak türelmesen, nyugodtan játszottak. A félidő végén feljebb tolva védekezését az MKB, lefékezte a robogó Volánt.
A második félidő is Gorbunova kosarával indult. A remeklő Németh vezérletével a 23. percben 52–38-ra húzott el a Volán, de a negyed végén hosszú idő után újra a zöld-sárgák vezettek.
A záró szakasz elején váltott vezetéssel haladtak a felek. A végén hiába dobott triplát Cserny és Honti, a hazaiak értékesítették a büntetőket, és megérdemelten nyertek a saját tudásához méltón csak időnként játszó soproni együttes ellen.
Bencze Tamás: – Szenzációs meglepetést okoztunk mindenkinek, még saját magunknak is.
Natalia Hejková: – Úgy kezdtük a meccset, mintha még a szerdai gálán lettünk volna. Később magunkra találtunk, át is vettük a kezdeményezést, de sajnos ezen a meccsen nem volt a csapatban olyan játékos, akinek helyén lett volna az esze és a szíve, s ezt Kapitány játékvezető jól kihasználta.