2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Neves autógyárak mellett húzott el a smart

A brit „Auto Express" autós szaklap által nemrégiben közzétett „New Car Honours 2003"-lista szerint a smart cabrio és a smart roadster egyaránt az első helyen végzett kategóriájában, olyan ellenfeleket utasítva maga mögé, mint a Daewoo Matiz vagy a BMW Z4.

A smart cabrio a „Best city car" kategóriában bizonyult a legjobbnak. Mindenek előtt kis méreteivel és ezek ellenére is igen tágas utasterével, továbbá kedvező menettulajdonságaival és ESP-t, valamint ABS-t tartalmazó példás biztonsági felszereltségével nyerte el az „Auto Express" tesztelőinek tetszését. A második helyet a Daewoo Matiz, a harmadikat a Ford Ka szerzete meg.

A smart roadster a „Best roadster"kategóriában előzött meg minden más gyártmányt, maga mögé utasítván ezzel a BMW Z4-et (2.) és a Porsche Boxstert (3.). A nyitott kisautó ezzel még nagy-britanniai piaci bevezetése nyerte el a „New Car Honours 2003" kitüntető elismerését. A tesztelők elragadtatással beszéltek róla: „A smart roadster az elmúlt évek egyik legizgalmasabb sportkocsija. (...) Egyszerűen fantasztikus 'back-to-basics'-roadster."

Philipp Schiemer, a smart marketing- és értékesítési ügyvezetője a következőket mondta a smart-modellcsalád sikerével kapcsolatban: „Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy két modellünket - úgymond teljes jelenlegi kínálatunkat - ilyen kiváló helyezésre érdemesítették a független szakemberek. Az, hogy a smart roadster neves autógyárak termékeit előzte meg, egyebek között azt is jelzi, milyen élvezetes vele az autózás."
Az „Auto Express" évente egyszer ítéli oda a „New Car Honours"-díjakat.

A független szakértőkből álló zsűri hétköznapi körülmények között teszteli valamennyi benevezett modellt, és végül egybehangzó vélemény alapján hirdet győztest az egyes kategóriákban..

Britek győztese: a Kia Sorento

A Kia Sorento 2,5 literes CRDi turbódízel nyerte a „2003. év autója” díjat a brit… Tovább olvasom