2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Hirvonen rajt-cél győzelme a Monte Carlo rallyn

Mikko Hirvonen és Jarmo Lehtinen a dobogó legfelső fokára állhatott fel a legendás Monte Carlo rallyn, miután a vadonatúj, itt bemutatkozó Ford Fiesta S2000 rally-autóval a versenyt az elsőtől az utolsó percig dominálták.

A Ford hivatalos WRC (Rally Világbajnokság) csapatának elsőszámú pilótája és mitfárere elképesztő tempóban autóztak Dél-Franciaország hóval borított hegyi útjain, így végül 1 perc 51,4 másodperces előnnyel futottak be az első helyen.

Az M-Sport által fejlesztett Fiesta S2000 a lehető legkeményebb terepen mutatkozott be az ötnapos, 405,01 km-es Monte Carlo Rally-n, és hibátlanul teljesített a Ford gyári csapata versenyzőinek keze alatt.

A Replülő Finnek számára, akik csupán egy ponttal csúsztak le a tavalyi Rally világbajnoki címről a terep, és a verseny kiváló bemelegítőül szolgált az idei világbajnokságra, amely február 12-én. Svédországban rajtol.

A Monte Carlo Rally az IRC (Intercontinental Rally Challenge) nyitó futama volt, amelyen az idén az M-Sport is megméreti magát az új Fiesta S2000-el. Malcolm Wilson, az M-Sport ügyvezetője, egyben a Ford WRC csapatfőnöke szinte sugárzott a boldogságtól, amikor a versenyt mindvégig magabiztosan vezető, majd azt fölényesen megnyerő Hirvonen-t a szervizparkban fogadta a kamerák kereszttüzében.

A hegyi utakat hó és jég tette életveszélyessé, a tapadási felület folyamatosan változott, ám a Pirelli gumik tették a dolgukat, így Hirvonen egyszer sem hibázott.

˝A Monte Carlo Rally a világ egyik legnevesebb versenye, és csodálatos érzés itt győzelmet aratni" – nyilatkozott lelkesen a 29 éves Hirvonen. „A verseny nagyon hosszú és elképesztően kemény volt, az időjárási viszonyok pedig csak fokozták a kihívást. Az autó most állt először rajthoz versenyen, ám az első kilométertól az utolsóig hibátlanul viselkedett. Az itteni győzelem az egész csapat érdeme, akik rengeteget dolgoztak azon, hogy végül a pódium legfelső fokán állhassunk.˝

„Nagyon jót tesz az ember önbizalmának győzelemmel kezdeni az idényt, és szeretném így is folytatni a WRC idei első, svédországi futamán" – tette hozzá Hirvonen.

Malcolm Wilson a következőképp fogalmazott: ˝Nem is álmodhattunk volna jobb kezdetről a Fiesta S2000 számára: az első szakasztól kedve folyamatosan vezettünk, és semmilyen probléma sem merült fel az autóval, ami nagyon bíztató. Mikko hibátlanul vezetett, visszajelzései, meglátásai pedig rendkívül értékesek lesznek az autó további finomításakor.˝

˝Hálás vagyok az M-Sport egész csapatának, hiszem rendkívüli eredmény, hogy mindössze kilenc hónap alatt a papírra vetett első skiccekből egy Monte Carlo Rally győztes versenyautót voltunk képesek építeni˝ – tette hozzá Wilson.