2024.03.16. 12:51

Női kézilabda NB I - Sima hazai győzelem - Audi ETO-Budaörs 36-21- tabella

A cél hazai pályán a győzelem volt. Ezt el is érte a csapat.

Győri Audi ETO-Budaörs 36-21 (16-11)

A címvédő Győr házigazdaként 36-21-re nyert a Budaörs ellen a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén. Ulrik Kirkely vezetőedző szerdai menesztése miatt Kun Attila, a Győri Audi ETO Akadémia szakmai igazgatója irányította a csapatot. A címvédőnél Rinka Duijndam és Silje Solberg tíz-tíz védéssel, Fodor Csenge hat, Szöllősi-Schatzl Nadine öt góllal zárt. A mindössze 11 mezőnyjátékossal érkező vendégeknél Schneider Éva talált be hatszor.

14. Kozármisleny KA             17  1   1  15  377-526   3

60. perc: Duijndam védi Schneider lövését. A mérkőzés utolsó gólját Szöllősi-Schatzl szerzi. 36-21. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Wutschi pár percen belül harmadszor eredményes. 34-21. Szöllősi-Schatzl megint betalál. 35-21.

58. perc: Wutschi szerez gólt ismét. Azonnal jön a válasz Farkas Júliától. 34-20.

57. perc: Gergely-Zsigmond kísérlete Duijndam kezében köt ki, aki Szöllősi-Schatzlt indítja. Vártok ezúttal tehetetlen. 33-19.

56. perc: A kapufáról pattan a gólvonal mögé Wutschi Verona lövése. 32-19. Szöllősi-Schatzl kísérletét Vártok védi.

55. perc: Időkérés a vendégeknél. Kiss Mercédesz a kapufára lövi a labdát. Broch három emberrel a nyakán tud befordulni. 32-18.

54. perc: Gergely-Zsigmond lövése elmegy a győri kapu mellett. De Paula passza nem jó. A remekül visszafutó Nze Minko is kell ahhoz, hogy Szabó-Májer lövését védeni tudja Duijndam. A labda marad a Budaörsnél.

53. perc: Duijndam véd Gergely-Zsigmond lövése után. Varga D. éles szögből nem talál kaput.

52. perc: De Paula nagy gólt dob a jobb alsóba. 31-18

51. perc: Farkast megveri egy csellel Debreczeni-Klivinyi. 30-18

50. perc: Schneider lövését védi Duijndam, de a labda marad a vendégeknél. Kapu fölé száll Hudák távoli lövése. Szöllősi-Schatzl folytatja a bal szélről lőtt gólok sorát. 30-17

49. perc: Schneider pontatlan. Varga D. indul meg, és ejtés után eredményes. 29-17.

48. perc: Nze Minko szerez labdát. Aztán a másik oldalon ő már pontosabban tud passzolni Brochnak, aki be is tud fordulni. 28-17. Szabó-Májer kísérletét védi Duijndam. De Paula a kapufát találja el.

47. perc: Győri időkérés. Farkas J. próbálná megjátszani Brochot, de lefülelik a vendégek.

46. perc: Budaörsi támadóhiba. Fodor már a hatodik lövi, ezzel tíz van közte. 27-17.

45. perc: Debreczeni-Klivinyi bejátszása ezúttal nem ér el a beállóhoz. Duijndam indítása nem jó Fodornak.

44. perc: Szövérffdy-Szabadfi szerez gólt beállóból. 25-17. Brattset-Dale lövi a kövekező győri büntetőt, méghozzá a kapu jobb oldalába. 26-17.

43. perc: Budaörsi hétméteres. Ezt most Debreczeni-Klivinyi lövi. 24-16. Hosszú idő után szerez gólt Oftedal a túloldalon. 25-16.

42. perc: Debreczeni-Klivinyi küzd nagyot, mert majdnem megszerzi a labdát az ETO.

41. perc: Üres kapus gól Duijndamtól. 24-15. Blohmot találja orrba Gergely-Zsigmond, mindezt üres kapunál. Kiállítás, hétméteres. A büntető kimarad, Gros hibázza el.

40. perc: Fodor kap jó passzt, ezúttal is gól a vége. 23-15.

39. perc: Átlövésgól Grostól. 22-14. Középről dob nagy gólt Schneider Éva. 22-15.

38. perc: Hovden lövését védi Vártok. Szabó A. kísérletét Duijndam hárítja.

37. perc: Grosé az újabb büntetőgól. 21-14. Hudák nem talál kaput.

36. perc: Blohm blokkja jó, aztán ő kapja az indítást Duijndamtól. 20-13. Gergely-Zsigmond kap jó bejátszást. 20-14.

35. perc: Fodor ezúttal az ejtést választja. 19-13

34. perc: Debreczeni-Klivinyi megpattanó lövése a hálóban köt ki. 18-13.

33. perc: Schneider újabb hétméterest értékesít. 17-12. Fodor eredményes a bal szélről. 18-12.

32. perc: Labdát veszít a Budaörs. Kristiansen a kapuig rohan. 17-11.

31. perc: Kezdődik a második félidő. Duijndam védi Tóth M. lövését. A kapufa segít Mistinának Gros lövése után.

A hivatalos nézőszám 1479.

30. perc: Brattset-Dale a kapufát találja el, de hétméterest dobhat az ETO. Gros jön, ő nem hagyja ki. 16-11. Farkas J. áll ki két percre, még a dudaszó előtti másodpercben szabálytalankodott. Szünet következik.

29. perc: Hétméterest értékesít Schneider. 15-11.

28. perc: De Paula lövését hárítja Mistina. Gorilska veszi be Solberg kapuját. 14-10. Farkas J. nehezen, de összeszedi a de Paula passzát. Ez volt az ötvenedik gólja. 15-10

27. perc: Szabó A. először eredményes. 14-9

26. perc: Varga D. sem marad ki a kapufát eltaláló győri játékosok köréből: jobb szélről a jobb kapufát találja el. Debreczeni-Klivinyi góljára azonnal válaszol Brattset-Dale: még nem ért vissza kapujába Mistina. 14-8.

25. perc: Szövérdffy-Szabadfi már megint a lábához kapja a passzt a csapattársától.

24. perc: Schneider eredményes. 13-7. Farkas J. is megtalálja a bal kapufát.

23. perc: Brattset-Dale góljával már egy tucatnál jár az ETO. 12-6. Újabb budaörsi időkérés. Hét a hat ellen a vendégek. Solberg kapja le a levegőből Debreczeni-Klivinyi lövését, aztán az üres kapuba hajítja a labdát. 13-6.

22. perc: Szöllősi-Schatzl ejti a labdát a kapuba. 11-6. Szövérdffy-Szabadfi nehezen, de összeszedi a labdát, de Solberg védi a lövését.

21. perc: De Paula a jobb alsóba lő. 10-6. Schneider lövését védi Solberg, a kipattanó Varga Dalmáé.

20. perc: Kimarad a második győri hétméteres is, Oftedal sem tud gólt szerezni büntetőből, mert a kapufát találja el. Szövérdffy-Szabadfi Ágnes a lábára kapja a passzt, így oda a vendégek akciója.

19. perc: De Paula pontatlan passza után jöhetnek a vendégek. Tóth M. a második gólját lövi. 9-6.

18. perc: Solberg lábáról pattan a kapuba Gergely-Zsigmond Vivien lövése. 9-5

17. perc: Kapufa a túloldalon is, Debreczeni-Klivinyi lövi. Farkas J. eredményes. 9-4.

16. perc: Kristiansen hétméteresét védi Mistina, aztán a kipattanó utáni lövését is hárítja a Budaörs kapusa. Debreczeni-Klivinyi támadóhibája után Szöllősi-Schatzl hozza ziccerbe Brattset-Dalét, de a beálló a kapufát találja el.

15. perc: Passzívból lő Debreczeni-Klivinyi, Solberg üti kap fölé a labdát.

14. perc: Blohm ejtése pontos. 8-4. Solberg lábbal védi Tóth M. lövését, de a labda oldalt megy ki, így támadhat tovább a Budaörs. De csak az időkérés letelte után.

13. perc: Solberg védi Schneider lövését. Aztán labdát veszít az ETO, de Kristiansen gyorsan visszaszerzi azt.

12. perc: Hovden újabb lövését is védi Mistina. Hudák Emma talál a kapuba. 6-4. Fodor Csenge pattintott gólja a 300. győri gólja egyben. 7-4.

11. perc: Mistina védi Gros lövését. Tóth M. vét támadóhibát. Oftedal a kapufát találja el. Tóth M. kap labdát ziccerben. 6-3

10. perc: Kristiansen pattintja a labdát a kapuba. 6-2. Dadog a labda a budaörsieknél, Tóth M. passza pontatlan.

9. perc: Támadóhiba a vendégeknél. Gros átlövése a hálóban. 5-2. Talpról, lapos lövéssel próbálkozik Debreczeni-Klivinyi, de Solberg lábbal véd.

8. perc: Schneider lövését védi Solberg. Az indítás nagyon pontos Fodornak, aki egyből gólt is szerez. 4-2.

7. perc: Passzívig támad a Budaörs. Hudák lövését kapja le a levegőből Solberg. Hovden nem tudja átejteni Mistinát. A kipattanó Blohmé, de kapu mellé lövi a labdát.

6. perc: Gros kap sárga lapot, Schneider újabb hétméterest vált gólra. 3-2. Gros lövése kapu mellé száll.

5. perc: Schneider pontatlan, Blohm lohol a kapuig a labdával, és ejti azt a kapuba. 3-1.

4. perc: Kristiansen átlövését hárítja Mistina.

3. perc: Mistina védi Blohm újabb lövését. Hétméterest dobhat a Budaörs. Scheinder értékesíti a büntetőt. 2-1.

2. perc: Oftedal eredményes. 2-0. Solberg védi Gorilska ziccerét. Kristiansen próbálkozását Mistina védi. A budaörsi kapus indítása azonban pontatlan.

1. perc: Pink mezben a vendégek, zöldben a hazaiak. A mérkőzést az ETO kezdi. Blohm dobja az első gólt. 1-0. Schneider lövi kapu fölé a labdát.

Nincs a mai keretben sem Győri-Lukács, sem Toft.

Előzetes - Kun Attila megbízott vezetőedző irányításával készül fel a Budaörs elleni hazai összecsapásra az Audi-ETO. A zöld-fehérek célja egyértelműen a két bajnoki pont itthon tartása a ma 16 órakor kezdődő találkozón.

Nyilvánvalóan nem célunk – és nem is lehet – pár nap alatt megváltani a világot. Azon dolgoztunk a héten kollégáimmal közösen, hogy a lányok minél inkább koncentráltak legyenek és higgyenek magukban. Győzni akarunk hazai pályán. A csapat nagyon profin állt a feladatokhoz, bízom benne, hogy ez a pályán is meglátszik majd a teljesítményükön

– nyilatkozta Kun Attila megbízott vezetőedző.